Maszycanka Maszyce - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Logowanie

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Sparta Skrzeszowice 2:3 Niedźwiedź II
Płomień Kościelec 3:0 Olimpia Czaple Wielkie
Słomniczanka II Słomniki 3:0 Agricola Klimontów
Milenium Radziemice 0:6 Orzeł II Iwanowice
Iskra Pałecznica 0:4 Novi Narama
Trątnowianka Trątnowice 2:3 Maszycanka Maszyce

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 233, wczoraj: 286
ogółem: 1 138 261

statystyki szczegółowe

Kalendarium

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

29

01-2019

wtorek

30

01-2019

środa

Historia

29 lipca 1984 roku Ryszard Łudzik, Marek Sieńko i Stanisław Bednarczyk założyli Ludowy Zespół Sportowy "Maszycanka" Maszyce. Drużyna piłkarska grała ze zmiennym szczęściem do roku 1994. Wtedy to została zawieszona działalność Klubu. W roku 2000 za namową właśnie Ryszarda Łudzika, reaktywowano działalność Klubu, który przyjął nazwę Ludowy Klub Sportowy "Maszycanka" Maszyce. Na czele komitetu założycielskiego a potem Klubu stanął Mariusz Gajewski. W roku 2005 reprezentacja Klubu w składzie Mariusz Gajewski, Ireneusz Tutka i Dariusz Kopijka wynegocjowała na radzie Gminy teren pod boisko sportowe. Wtedy to pełną parą ruszyła budowa upragnionego własnego boiska. Wielkie poświęcenie i zaangażowanie Tomasza Dudka, Ireneusza Tutki i zawodników Klubu, a także przychylności i pomocy Urzędu Miasta i Gminy w Skale pozwoliło otworzyć wymarzone boisko w Smardzowicach w lipcu 2008 roku. W czerwcu 2009 roku drużyna Maszycanki wywalczyła historyczny awans do B-klasy, na który pracowała wiele lat. Awans ten był nagrodą dla zawodników, działaczy i Zarządu Klubu, a także dla trenera Jerzego Piechnika za ciężką prace.

W lipcu 2009 roku zostały utworzone w Klubie kolejne dwie drużyny – druga drużyna seniorów i drużyna młodzieżowa trampkarzy starszych. Drużyna seniorów będąca beniaminkiem B-klasy zajęła 7 miejsce w swoim debiutanckim sezonie 2009/2010 w krakowskiej klasie B. W następnym sezonie było troszeczkę gorzej, lecz drużyna pewnie się utrzymała w B-klasie.

Na przełomie stycznia a lutego w klubie odbyło się Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze na kturym został wybrany nowy Zarząd oraz  Komisja rewizyjna.

Skład Zarządu:

Prezes-Ireneusz Tutka

V-Prezes - Tomasz Dudek

Skarbnik- Krzysztof Cieślik

Sekretarz- Łukasz Regulski

Członkowie zarządu- Artur Krzaczyński, Robert Kopijka, Dariusz Piwowarczyk

Komisja rewizyjna

Przewodniczący - Jarosław Kaleta

Sekretarz - Krzysztof Piekara

Członek- Wiesław Rudowski

Sezon 2010/2011 był bardzo kiepski dla I drużyny seniorów która broniła się przed spadkiem. Dzięki dużemu zaangażowaniu  trenera oraz zawodników udało się drużynie utrzymać w klasie  "B"

Po zakończeniu rozgrywek w czerwcu 2011 roku trenera drużyny seniorów Jerzego Piechnika zastąpił wychowanek Hutnika Kraków – Marcin Kostera.

Natomiast trampkarze starsi w sezonie 2010/2011 pod skrzydłami trenera Łukasza Michalczyka zajęli wysokie 3 miejsce. W roku 2011 trampkarze starsi zostali przeniesieni do grupy juniorów młodszych i rozpoczęli zmagania w II lidze krakowskiej. W tym też roku w sierpniu Klub zorganizował dwudniowy  turniej piłkarski w którym wzięło udział 9 drużyn niezrzeszonych. Zwycięzcą turnieju została drużyna „weteranów” Maszycanki występująca pod nazwą Tajfun, a wysokie 4 miejsce zajęli juniorzy Maszycanki występujący pod nazwą Czarni 11.

W sezonie 2011/2012 pod wodzą nowego trenera drużyna seniorów rozegrała prawdopodobnie najsłabszą rundę w swojej historii zajmując po pierwszej rundzie (jesiennej) ostatnie miejsce z dorobkiem tylko 4 punktów , drużynie przed oczami ukazała się możliwość spadku do klasy "C". Zarząd jednak zaufał trenerowi i dał mu szanse dalszej pracy z drużyną seniorów.

Po ciężko przepracowanym okresie zimowym i dużym zaangażowaniu zawodników oraz trenera runda druga (wiosenna) była całkiem inna ,drużyna grała bardzo dobrze przegrywając  trzy mecze , trzy zremisowała  oraz 6 wygrała zdobyła 21 pkt. i na koniec sezonu miała 25 pkt.(9 miejsce) które dało pewne utrzymanie się w klasie "B". Trener nie zawiódł zaufania które otrzymał od zarządu po słabej rundzie jesiennej .

Drużyna juniorów młodszych  pod wodzą trenera Michalczyka zajęli przedostatnie miejsce w swojej grupie rozgrywkowej. Po zakończeniu sezony trenera Łukasza Michalczyka zastąpił Marcin Kostera .

W sierpniu 2012 roku klub zorganizował II Turniej o Puchar Prezesa w którym udział wzięło 12 drużyn niezrzeszonych.

Nadszedł sezon 2012/2013 ronda pierwsza ( jesienna ) która wszystkich zaskoczyła grą i wynikami jakie uzyskała drużyna seniorów . Po pierwszym meczu przegranym nic nie zapowiadało tak wysokich wyników , jesienią drużyna zdobyła 34 pkt. przegrywając 1 mecz, wygrywając 11 i 1 remisując na koniec rundy zajęła 1 miejsce w grupie. Po mniej udanej drugiej rundzie (wiosennej) na zakończenie sezonu 2012/2013 Maszycanka zajęła drugie miejsce premiowane awansem do A-klasy , lecz na posezonowym zebraniu PPN Kraków pozbawił klub awansu , przyznając 3 punkty drużynie kolejnej i „ wpychającą” ją na drugie miejsce co dało jej awans do A-klasy.

Była to kontrowersyjna decyzja ,która bardzo zabolała wszystkich związanych z Klubem.

Zarząd klubu postanowił zorganizować po raz  III Turniej o Puchar Prezesa .Turniej zorganizowano w dniach 3-4 sierpnia 2013r., do turnieju zgłosiła się rekordowa ilość drużyn ( 20 drużyn ) organizatorzy turnieju musieli podjąć trudną decyzję odnośnie ilości drużyn uczestniczących w turnieju, ostatecznie w turnieju udział wzięło 16 drużyn niezrzeszonych.

Po burzliwym sezonie 2012/2013 i nie udanym awansie do "A" klasy nadszedł sezon 2013/2014 do którego drużyna seniorów została przydzielona  przez  PPN Kraków do grupy " B1" Krakowskiej ( w nagrodę żeby klub miał blistrze wyjazdy ? ). Drużyna seniorów pierwszy mecz rozpoczęła od 3 kolejki(pierwsze dwie zostały przeniesione ) ze Spartą Skrzeszowice od remisu, potem były mecze wygrane aż do meczu z Wróżenice  Kraków gdzie padł remis , drużyna potraktowała ten remis jako " wypadek przy pracy" i kolejne mecze wygrała z wyjątkiem ostatniego  który przegrała z Spartakiem Charsznica aż 0-4. Drużyna od października grała bez Trenera na ławce którego PPN Kraków zawiesił w obowiązkach trenera (  żekomo za wypowiedzi szkodzące wizerunkowi PPN Kraków ).

Drużyna na koniec rundy jesiennej sezonu 2013/2014 zajęła I miejsce z 32 punktami ( przewaga nad drugą drużyną wynosi 5 pkt. , a nad trzecią 7 pkt. ).

W dniu 04.03.2014r. odbyło się WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE na którym został wybrany nowy Zarząd oraz Komisja rewizyjna.

 Skład nowego Zarządu :

Prezes - Tomasz Dudek

V-Prezes - Szczepan Ibek

Skarbnik - Krzysztof Cieślik

Sekretarz - Dawid Tomczyk

Członkowie - Ireneusz Tutka, Artur Krzaczyński, Piotr Ibek.

Skład Komisji rewizyjnej:

Przewodniczący - Łukasz Regulski

Sekretarz - Jarosław Kaleta

Członek - Grzegorz Dudek 

Nowy Zarząd oraz Komisja rewizyjna rozpocznie swą działalność od 01.04.2014r.

Po przerwie zimowej oraz ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym na deszedł czas na rundę wiosenną .Do drużyny w okresie zimowym przybyło dwóch nowych zawodników Mateusz Pietrzyk ( Błękitni Modlnica) pozycja na boisku obrońca oraz Łukasz Kunecki ( Novi Naram) pomocnik/napastnik którzy wzmocnili drużynę. Drużyna pierwszy mecz rundy rewanżowej rozegrała ze Spartakiem Wielkanoc Gołcza który wygrała 3-0,w kolejnej kolejce drużyna uległa kolejny raz Spartakowi Charsznica 2-1. Kolejne mecze to dobra passa naszej drużyny aż do meczu z Pogonią Wronin gdzie przegraliśmy 3-1 ,po meczu doszło do konfrontacji zawodników drużyny Pogoni do której nie przystąpił jeden z zawodników. Decyzją Wydziału Gier PPN Kraków mecz został zweryfikowany jako v:o na korzyść naszej drużyny . Kolejne mecze to kolejne wygrane i tak cztery kolejki przed końcem sezony z przewagą 11 punktów nad drugą  i 14 punktami nad trzecią drużyną wywalczyła upragniony awans do "A" klasy. Ostatni mecz sezonu rozegrany został w Koszycach ze Szreniawą która takrze awansowała z drugiego miejsca do "A" klasy mecz zakończył się remisem , a po meczu polały się szampany. Zawodnicy dostali od trenera wolne na wypoczynek po wyczerpującym sezonie do połowy lipca.

14-16.08 . 2015 klub obchodził 30 rocznicę powstania .

 

 

 

 

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Trątnowianka TrątnowiceMaszycanka Maszyce
Trątnowianka Trątnowice 2:3 Maszycanka Maszyce
2018-11-10, 14:00:00
     
oceny zawodników »

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Zegar

Statystyki drużyny